سرویس خواب

سرویس خواب

مایحتاج یک فروشگاه مبلمان اقلام زیادی است که بیشترشان از چوب ساخته‌شده‌اند و به سرویس چوب معروف هستند که شامل سرویس خواب و سرویس مبلمان نیز می‌شود.

سرویس خواب یکی از مهم‌ترین ارکان اتاق‌خواب به شمار رفته و انتخاب نوع آن به شخصیت و نوع چیدمان افراد بستگی دارد. سرویس خواب با توجه به سلیقه شخصی افراد در محیط اطراف آن‌ها چیده می‌شود. به‌عنوان‌مثال اعضای یک خانواده با سلایق متفاوت به چیدمان می‌پردازند.

شاید مادر خانواده تمایل داشته باشد از سرویس خواب سلطنتی برای اتاق‌خواب استفاده کند، دخترخانم خانواده ترجیح دهد از سرویس خواب مدرن بهره ببرد و کودک خردسال از سرویس خواب‌های فانتزی جدید ذوق‌زده شود! اما بایستی با توجه به دکوراسیون خانه و سلایق افراد بتوان سرویس خواب مناسبی برای اتاق‌های مختلف تهیه کرد که در عین ارضا کردن نیازها و سلیقه افراد ، با دکوراسیون کلی منزل نیز مطابقت داشته باشد.

برای این کار نیز بایستی با کلیه سرویس خواب‌ها آشنایی داشته باشیم و همچنین بدانیم که سرویس خواب شامل چه چیزهایی است.

سرویس خواب تشکیل می‌شود از تخت، دو عدد پاتختی، میز توالت، آینه، کمد و پاف که مصرف‌کننده با توجه به نیازش می‌تواند آن‌ها را انتخاب کند. تجربه نشان می‌دهد که بیشتر مصرف‌کنندگان به تخت، پاتختی، میز آرایش به همراه آینه و صندلی‌اش بیشتر علاقه نشان می‌دهند و شاید هم به علت اینکه از کاربری تیکه‌های دیگر اطلاع ندارند آن‌ها را خریداری نمی‌کنند که این وظیفه فروشنده است که نیاز مشتری را شناسایی کند و به عرضه محصولاتش بپردازد.

یکی از مهم‌ترین واصلی‌ترین اجزای سرویس خواب تخت خواب آن است و افراد برحسب نیاز خود و خانواده اندازه و ارتفاع آن را مشخص می‌کنند. اندازه استاندارد تخت تک‌نفره ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی‌متر است. اگر مشتری شما جزو افرادی است که در حین خوابیدن زیاد غلط می‌زند به او پیشنهاد بدهید از تختخواب ۱۲۰ سانتی‌متری استفاده کند. به‌طور کل بیشتر مشتریان امروزه تخت یک‌نفره با سایز ۱۲۰ را استفاده می‌کنند.

جوانان امروز بیشتر کارهایشان روی تختخوابشان است، از درس خواند و میل کردن خوراک گرفته تا کار با کامپیوتر و دیگر چیزها. پس تختخواب برای جوانان فقط محلی برای استراحت و خوابیدن نیست. به همین دلیل تختخواب ۱۲۰ مناسب‌تر است. تخت‌های دونفره نیز عموماً با عرض ۱۴۰، ۱۶۰و ۱۸۰ سانتی‌متر ساخته می‌شوند که سایزهای ۱۸۰ سانتی‌متر معروف به کینگ هستند و سایز ۱۶۰ معروف به کوئین می‌باشد.

همچنین طول تخت سایز استاندارد دارد که در تمام آن‌ها با اندازه دو متر ساخته می‌شود. درنهایت ارتفاع تخت بین ۳۵ تا ۴۰ سانتیمتر توصیه‌شده است که این سایز در مدل‌های مختلف ممکن است تغییر کند.

به شما پیشنهاد می‌کنم در زمان فروش به مشتری توضیح دهید که حتماً تخت خود را بو بکشید. بله درست متوجه شدید. برخی از تخت‌ها به دلیل استفاده از چوب نامرغوب، چسب به‌کاررفته و رنگ‌آمیزی نامناسب بوی بدی را از خود در اتاق پخش می‌کنند و همین امر سبب می‌شود مصرف‌کننده در بلندمدت آزار ببینید. شاید مشتری شما آلرژی داشته باشید و بوی رنگ و جلا تا مدت‌ها بیماری‌اش را تشدید کند. اگر هم‌چین ایرادهای در سرویس خواب فروشگاهتان موجود بود حتماً به مشتری‌تان اطلاع دهید.

در زمان خرید تخت اگر مشتری‌تان کودک خردسال دارد به او موارد زیر را توصیه کنید. اگر مشتری می‌خواهد تخت فرفورژه بخرد باید توجهش را جلب کنید تختی را انتخاب کند که گوشه‌های آن تیز نباشد. شاید کودکش به‌شدت خود را روی تخت پرت کند و باعث آسیب دیدنش در برخورد با آهن‌های تخت شود. از همین رو به آن‌ها توصیه کنید تختی خریداری کنند که گوشه‌های آن حالت منحنی باشد و همچنین نوک‌تیز نباشد.

یکی دیگر از قطعات سرویس خواب میز توالت یا میز آرایش است. به‌منظور سروسامان دادن و نظم بخشیدن به لوازم‌آرایشی و بهداشتی در منزل ، از میز توالت استفاده می‌شود. میز توالت عموماً ست با سرویس خواب به همراه صندلی‌اش ارائه می‌شود.
در حین فروش میز توالت برای مشتری توضیح دهید تنها به زیبایی آن توجه نکند.

میز توالت‌ها در مورد آینه به دودسته تقسیم می‌شوند . دسته اول که آینه‌ها معمولاً به میز پیچ شده‌اند و دسته دوم موردی است که آینه از میز جدا است. اگر مشتری شما صاحب فرزند است پیشنهاد کنید از مورد دوم که به میز پیچ شده است استفاده کند. چراکه ممکن است آینه به هر دلیلی بیافتد. اگر هم مدلی را انتخاب کردند که پیچ نشده بود بازهم به او بگویید جای نگرانی نیست و آینه را با دلر و پیچ و ابزاری که دارید برایش متصل کنید.

مورد دیگری که بایستی در شناخت مشتری به آن توجه کنید با توجه به نیازش برای استفاده از میز توالت است. میز توالت‌ها به دو مدل که صندلی داخل می‌رود و مدلی که مانند دراور است و پا داخل نمی‌رود تولید می‌شوند. اگر خانم خانه برای استفاده از آینه دوست دارد نزدیک به آینه باشد بایستی به این موارد توجه کند.

پاتختی یکی دیگر از لوازم جانبی سرویس خواب به شمار می‌رود . پاتختی‌ها همانند میز توالت در ابعاد و اندازه‌های متناسب با تخت ساخته می‌شوند. برای تخت‌های یک‌نفره عموماً یک پاتختی و برای تخت‌های دونفره دو پاتختی طراحی و ساخته می‌شود. پاتختی یکی از نیازهای اصلی اتاق‌خواب در کنار تخت به شمار می‌رود.

پاتختی در کنار تخت یکی از لوازمی است که نیاز آن در اتاق‌خواب بسیار مهم است . به‌عنوان‌مثال افراد سالخورده بسیار آن را مورداستفاده قرار می‌دهند . قرار دادن دارو ، ساعت ، لیوان آب و هر چیز دیگری که بودن آن در اتاق‌خواب لازم است به‌وسیله پاتختی ساده‌تر جلوه می‌کند.

کمد یکی دیگر از لوازم جانبی سرویس خواب به شمار می‌رود و خرید و اضافه کردن آن به سرویس خواب نیز بسته به نیاز و فضای منزل مشتری دارد. کمد به مصرف‌کننده این امکان را می‌دهد که البسه و لوازم خود را به‌راحتی سروسامان دهد. وجود کشوهای کوچک در کمد کمک می‌کند وسایل ریز را در آن جایگذاری کند. مصرف‌کننده به‌راحتی می‌تواند کیف و کفش‌های خود را سازمان‌دهی کنید. حال اگر باز فضای کوچک اتاق‌خواب امکان استفاده از کمد را نمی‌دهد، به مشتری پیشنهاد استفاده از تخت‌های کشودار و همچنین تخت‌های جک دار را بدهید.

پاف علاوه بر مبلمان همراه برخی سرویس خواب‌ها ارائه می‌شود. برخی از پاف‌ها این امکان را می‌دهد که علاوه برداشتن جای نشیمن در اتاق‌خواب ، جایی برای گذاشتن وسایل ریز نیز موجود باشد . این نوع پاف‌ها اصطلاحاً پاف صندوقی نامیده می‌شوند. برای مشتری توضیح دهید اگر فضای کافی در اتاق‌خوابش داشته باشد، از پاف‌های پایین تخت برای جلوه بخشیدن به اتاق‌خوابش بهره ببرد.

 

توسط |2020-11-17T08:59:24+00:00جولای 2nd, 2020|چیدمان|